Masaż klasyczny leczniczy jest metodą fizjoterapeutyczną polegającą na sprężystym odkształcaniu tkanek, wywierając pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracje, rolowania, wałkowania), których celem jest leczenie, a także zapobieganie wielu chorobom. Jest to jedna z integralną części odnowy biologicznej.
Jest to forma masażu z wykorzystaniem olejków eterycznych, łącząca leczniczą moc dotyku z odpowiednio dobranymi dla każdej osoby, indywidualnymi właściwościami olejków. Z racji na swą skuteczność masaż taki jest jedną z najszybszych metod wprowadzenia związków zawartych w olejkach do organizmu pacjenta. Przez skórę wchłaniają się one do układu krwionośnego wywołując jednocześnie reakcję miejscową jak i ogólną. Ta forma jest szczególnie polecana przy leczeniu wszelkiej maści problemów natury psychologicznej, takich jak apatia, depresja czy bezsenność.

Jest to jedna z form masażu mająca na celu zapobieganie objawom patologicznym które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Możemy rozróżnić kilka typów tego masażu stosowanych w zależności od potrzeby i okresu treningowego sportowca.

  • masaż podtrzymujący-kondycyjny- stosujemy w okresie przejściowym, czyli w okresach przerwy od regularnych zajęć sportowych. Ma on za zadanie podtrzymanie organizmu sportowca w odpowiedniej sprawności fizycznej.
  • masaż przedwysiłkowy-zapobiegawczy- zwany również masażem przedstartowym, stosujemy bezpośrednio przed zawodami i ma on na celu jak najlepsze rozgrzanie i dokrwienie tych grup mięśniowych, które mają największe znaczenie przy danej dyscyplinie sportu.
  • masaż powysiłkowy-treningowy- przeprowadzany bezpośrednio po zawodach lub bardzo intensywnym treningu jeszcze tego samego dnia. Ma on za zadanie w jak najkrótszym czasie doprowadzenie organizmu sportowca, po dużym wysiłku do stanu prawidłowego, eliminacja zjawiska przetrenowania oraz przyspieszenie odnowy biologicznej.
Jest to rodzaj masażu podczas wykonywania, którego stosuje się podgrzane do odpowiedniej temperatury, odpowiednio wyszlifowane kamienie bazaltowe. Są to kamienie pochodzenia wulkanicznego dzięki czemu dłużej utrzymują temperaturę. Wysoka temperatura zwiększa miejscowe przekrwienie, rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, co wpływa na lepsze odżywienie tkanek oraz ułatwia procesy detoksykacji. Kamienna terapia pozwala doładować wewnętrzne akumulatory wszystkim osobom przemęczonym i zestresowanym. Często wystarczy już jeden zabieg aby pozbyć się bezsenności, smutku, przygnębienia czy poczucia bezradności. Jest to również jedna z najlepszych form relaksu po ciężkim tygodniu pracy.
Masaż relaksacyjny jest to jedna z form masażu charakteryzująca się spokojnymi, powolnym, rytmicznymi ruchami, mającymi na celu jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a także pomaga w walce z bezsennością.
Jest to forma oddziaływania na organizm człowieka poprzez uciski na tkanki w formie przesuwającej, wyciskającej, przepychającej lub tłoczącej, mająca na celu usprawnienie krążenia limfatycznego. Głównymi zadaniami tego masażu są likwidacja i przeciwdziałanie, obrzęków zapalnych, chłonnych lub zastoinowych. Dodatkowo ma on również na celu przyspieszenie usunięcia z organizmu produktów przemiany materii, a także poprawienie warunków odżywczych tkanek. Często jest on również stosowany w kosmetyce przy likwidacji cellulitu oraz jako zabieg wspomagający odchudzanie.
Jest to połączenie masażu klasycznego z masażem punktowym lub energetycznym. Twarz po takim zabiegu jest bardziej odprężona, a skóra lepiej ukrwiona, a dzięki temu również odżywiona. Bazą do masażu twarzy są oliwki lub kremy. Ma on za zadanie poprawę napięcia skóry twarzy, oraz redukcję jej drobnych niedoskonałości. Na życzenie pacjenta może byś wykonywany przy użyciu jego prywatnych kremów.
Jest to jeden z rodzajów terapii manualnej, której zadaniem w głównej mierze jest praca na systemie powięziowym człowieka oraz dotarcie do głęboko położonych tkanek takich jak przegrody międzymięśniowe. Jest to niezrównana metoda terapii przy długotrwałych problemach bólowych, a także stanach ostrych i wszystkich urazach ortopedycznych wywołanych restrykcjami systemu powięziowego. Pozwala na głębokie uwolnienie od patologicznych napięć mających zgubny wpływ na nasz organizm.
Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o parametrach zbliżonych do właściwości ludzkiej skóry. Jest to plaster nie ograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry, odporny na działanie wody i umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Metoda została zapoczątkowana Japończyka dr. Kenzo Kase w latach osiemdziesiątych i jest cały czas rozwijana.
  • Terapia manualna metodą Fascial Manipulation
  • Terapia manualna metodą Tensegrity Toutch
  • Terapia manualna metodą Mulligana
  • Terapia manualna metodą FDM (fascial distortion model)
  • Terapia manualna metodą McKenzie
Trening
  • Trening Funkcjonalny FMS
  • Trening personalny